BIEGI ULICZNE W SIERAKOWICACH

Już po raz szesnasty w Dzień Papieski odbyły się Biegi Uliczne wokół Ołtarza Papieskiego w Sierakowicach. W tym roku na starcie stanęło 216 zawodników, w tym 12 z naszej szkoły, którzy rywalizowali w dziewięciu kategoriach. Trasa biegów nie była przypadkowa, ponieważ prowadziła przez Park Ośmiu Błogosławieństw z Ołtarzem Papieskim, który ma przypominać o wizycie papieża Polaka w diecezji pelplińskiej 6 czerwca 1999 r.

"Jan Paweł II orędownikiem życia rodziny w trzeźwości" - takie motto przyświecało XVI Biegom Ulicznym "Wokół Ołtarza Papieskiego". Zawody rozegrane zostały w niedzielę, 16 października w samym centrum Sierakowic.

Po zakończonych biegach w poszczególnych kategoriach zwycięzcom wręczono nagrody finansowe, rzeczowe, medale i dyplomy. W kategorii dzieci do klasy II szkoły podstawowej (wystartowało 55 osób) Chłopcy znaleźli się finaliści z naszej szkoły: Maksymilian Lis, który zdobył I miejsce oraz Fabian Pelowski, który zajął miejsce III!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!