Przedszkolaki obchodzą Święto Niepodległości
Informacje

Tematyka zajęć rozpoczynająca drugi tydzień listopada ściśle związana była z naszą Ojczyzną. Przedszkolaki pogłębiały wiedzę o naszym kraju ojczystym oraz utrwalały symbole związane z naszym krajem.

   Czytaj więcej    .. 
Jesienne inspiracje Przedszkolaków
Informacje

Każda z pór roku swoim urokiem nasuwa pomysły na prace plastyczne i zabawy dla dzieci. Zdobywając nową wiedzę oraz utrwalając tą, którą poznaliśmy w domu lub przedszkolu swoje inspiracje ściśle powiązaliśmy z poznawaniem gatunków drzew oraz ich rozpoznawaniem.

   Czytaj więcej    .. 
Patriotyczne dekoracje
Konkursy

Mały Samorząd Uczniowski, w związku z obchodami Dnia Niepodległości, ogłosił dla uczniów klas 0-III konkurs na wykonanie patriotycznej dekoracji.

            W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Dzieci, z pomocą rodziców, przygotowały przepiękne dekoracje w barwach narodowych. W ten sposób uczciły 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszam do obejrzenia dekoracji.

Opiekun Małego Samorządu H. Winczewska

Dekoracje można obejrzeć tutaj.


Szkoła do hymnu 2020
Wydarzenia

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii  uczniowie i nauczyciele, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie dnia 10.11.2020r. o godzinie 11.11

 Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

 Zapraszamy do obejrzenia nagrania zmontowanego z przysłanych przez uczniów nagrań Hymnu Państwowego w ramach akcji MEN "Szkoła do hymnu".

Szczególne podziękowania kieruje do rodziców za pomoc w nagraniu i przesłaniu filmików z nagraniem. Szczególne podziękowanie składam na ręce p. Katarzyny Damaszk.

Koordynator szkolnej akcji Danuta Klajn

Wyróżnienie dla Martyny Lis w Ogólnopolskim Konkursie Literackim
Konkursy

Organizatorem III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Wolność kocham i rozumiem” była Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku, a uczestnikami konkursu - uczniowie klas VI – VIII z całej Polski. Uczestnik konkursu mógł napisać wiersz, opowiadanie lub wspomnienie. Praca musiała dotyczyć odzyskania niepodległości przez Polskę.

Do etapu szkolnego konkursu z naszej szkoły zgłosiły się cztery uczennice z klasy VIII: Martyna Lis, Julia Gnyba, Karolina Markowski i Wiktoria Markowska, które napisały wiersze o tematyce niepodległościowej. 

   Czytaj więcej    .. 
Dzień Postaci z Bajek
Wydarzenia

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

   Czytaj więcej    .. 
Konkursy z okazji Święta Niepodległości
Konkursy

 

W dniu 11 listopada obchodzimy święto odzyskania Niepodległości. Tego dnia upamiętniamy nie tylko odzyskanie Niepodległości po 123 latach niewoli, ale również czcimy pamięć osób, które dla Ojczyzny złożyły najwyższą ofiarę swojego życia. Dzięki heroicznej postawie naszych przodków możemy dzisiaj cieszyć się wolnością, a także kultywować rodzimą tradycję i kulturę.

Mały Samorząd uczniowski zachęca uczniów klas  0-III do udziału w dwóch konkursach tematycznych

   Czytaj więcej    .. 
Nauka zdalna
Informacje

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach informuje, iż w związku z decyzją Premiera Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Edukacji i Nauki od 09 listopada 2020 r. do 29 listopada 2020 r.:

  • uczniowie klas I - VIII - nie przychodzą do szkoły i pracują zdalnie.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad organizacji zajęć zdalnych przekazane zostaną rodzicom poprzez e-dziennik.

Oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian.


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019