Sprzątanie świata
Sprzątanie świata

W dniach od 20 do 22 września odbyła się akcja sprzątania świata. Hasłem tegorocznej edycji kampanii było "Odkrywamy czystą Polskę”. Pod takim hasłem ruszyła już 20 akcja „Sprzątanie Świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia.

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tej akcji. Przed przystąpieniem do sprzątania, zostaliśmy odpowiednio wyposażeni w rękawiczki i worki. Każdej z klas wyznaczono teren do sprzątania. Sprzątaliśmy śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Nasze „zbiory” okazały się bogate w wszelkiego rodzaju śmieci, które konsekwentnie segregowaliśmy. Cieszymy się, że mieliśmy swój mały udział w tak wielkiej akcji.

Paulina, Marcelina, Daria, Kornelia

Rejs po Bałtyku
Rejs po Bałtyku

Daria Brzeska, Paulina Górlikowska, Marcelina Domaszk, Klaudia Mejna oraz Szymon Ramczyk z kl. VI wraz z panią Danutą Reglińską i innymi uczniami z gminy Sierakowice, 12 września pojechaliśmy na wycieczkę zafundowaną przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski (POZŻ), który rozpoczął akcję „Pomorze na morze”. Wyruszyliśmy ze szkoły o godz. 10.45 i pojechaliśmy do Gdyni. Żaglowiec cumował w Basenie Prezydenta i stąd popłynęliśmy statkiem „Zawisza Czarny” w rejs po morzu. Czekało na nas kilka atrakcji, m.inn. sterowanie żaglowcem i wspinaczka na maszt. Paulinę, Darię oraz mnie spotkał zaszczyt sterowania statkiem, czego skutkiem była minimalna zmiana na trasie rejsu, ale na szczęście, szczęśliwie dopłynęliśmy do portu.

   Czytaj więcej    .. 
Pokaz tańca
Pokaz tańca

9 września w naszej szkole odbył się pokaz taneczny z udziałem profesjonalistów ze szkoły tańca „El’dance” w Gdyni. Tancerze pokazali nam różne kroki taneczne takich tańców, jak: zumba, hip-hop, taniec współczesny i Inn. Przypomnieli nam także kilka zasad savoir-vivre’u. Pokaz był bardzo ciekawy i emocjonujący, gdyż wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zabawie tanecznej. Na koniec profesjonaliści zaprosili wszystkich do udziału w autorskim programie nauki tańca i form towarzyskich.

Marcelina Domaszk
Kornelia Płotka
Klaudia Mejna

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014

2 września 2013 r. w Szkole Podstawowej w Lisich Jamach, o godz. 9.00 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Po raz pierwszy zadzwonił dzwonek. Następnie Pani dyrektor przywitała wszystkich przybyłych: uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, rodziców a w szczególności tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy przybyli do szkoły. Podała także kilka ważnych informacji związanych z nowym rokiem szkolnym.

   Czytaj więcej    .. 

Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019